Kurumsal

kurumsalTürkiye’nin ilk ve tek ısıtma teknolojisi Ardo ısıtıcıları, Pestgo Ltd. Şti. tarafından 2008 yılında tamamen yerli sermaye ile “Milli” olarak üretilerek, tüketicinin kullanımına sunulmuştur. Pestgo Elektronik San ve Tic. Ltd. Şti. 1999 senesinde tamamen ülke ekonomisine değer katacak yeni ürünler üretmek üzere kurulmuş bir AR-GE şirketidir ve TPE ‘ye kayıtlı 30 adet PCT patenti mevcuttur.

2005 yılında TPE tarafından gerçekleştirilen ödül yarışmasında en fazla patent başvurusu yapan 5. Şirket olarak;  bir çok önemli kurum ve kuruluşları geride bırakmış ve ödülünü dönemin TÜBİTAK başkanının elinden almıştır. Şirket, ürettiği ürünlerin satış ve pazarlaması hususunda ise kardeş şirket olan, Temas Global Sanayi Ticaret Limited Şirketi’ni yetkilendirmiştir. Bu şekilde satış ve pazarlama konusunu bünyesinden ayırmış ve AR-GE ve üretim çalışmalarına yoğunluk vermiştir. Halen Dünyanın pek çok ülkesine de ihracat yapan firma kuruluşundan itibaren hedefini enerji teknolojisinde dünya ya ürün satmak olarak koymuş ve Türkiye’yi ısınma teknoloji alanında dışa bağımlı olmaktan kurtarmayı hedeflemiştir.

Ayrıca 20 yıl evvel haşere popülasyonunun sterilizasyonu (bertaraf edilmesi) hususunda da Pestgo markalı ürünleri üreterek Türkiye’ de sektör lideri olmuştur. Halihazırda yaklaşık 200 milyon m2 alan fare ve böcek başta olmak üzere bir çok zararlıdan Pestgo Elektronik Haşere Güvenlik Sistemleri ile korunmaktadır.